Dvojité snění (20.10.2013)
Zdravím, dnes jsem se rozhodl napsat o zajímavém zážitku. Nevím, jestli se tu to přímo hodí, ale podle mě jsou tyto věci okolo lidské mysli hodně zajímavé a často tu píšu jen o projektech, tak ať je tu taky něco ze života :D.

Chtěl bych psát o dnešním snu. Sny mívám obvykle celkem často, několikrát jsem si je dokonce ve spánku uvědomil. Ale dnešní sen jsem měl poprvé, aspoň co si pamatuju.


Možná jste tento zajímavý stav zažili taky, myslím, že se mu říká False awakening - je to vlastně další sen, který se objeví už v existujícím snu. Vlastně takové 2. ponoření. Ale tento druhý sen byl jiný - proti jiným snům si ho dost dobře pamatuju (ten první si nepamatuju vůbec), protože jsem si jeho existenci uvědomil. Snad proto, že moje mysl nedokázala určit, kde jsem se nacházel před usnutím, protože takové místo ani neexistovalo. Takže jediné možné řešení bylo, že jde o další sen. Ale byl jsem v tu chvíli přesvědčený, že předchozí sen byla realita :D.


Díky tomu jsem si ale existenci snu uvědomil. Což, jak jsem vyčetl, se u tohoto vnořeného snu stává hodně často. Nastal samozřejmě problém, protože jsem musel udržet takovou hranici vědomí, abych se neprobudil (v tento moment opravdu nevím, jestli bych se probudil do prvního snu, nebo přímo do reality :D ), ale zároveň jsem nechtěl ztratil toto vědomí. Přesto byl ten sen ještě víc odlišný, než ostatní - i když jsem chtěl, nemohl jsem ho tolik ovlivnit. Možná jsem byl už ponořený tak hluboko, že vytváření dalších vlastních realit a obrazů už prostě nebylo možné :D. Nebo jsem neměl dost materiálů - přirozeně jsem si chtěl ve snu vytvořit člověka, které jsem v životě považoval za nejbližšího, ale jeho podobu jsem si už nepamatoval. Ať už to bylo jakkoliv, bylo stále těžší udržet tu malou část vědomí, kterou jsem měl, takže už si dál pamatuju jenom probuzení do reality. Teda myslím, že je to realita, ono je taky možné, že i tohle celé je jenom další sen :D

Hned jsem si po tomto zážitku vzpomněl na film Počátek, který má základ přesně v tomto. Teď, když jsem si připomněl, jaké to je mít přístup k neomezenému prostoru ve snu, přemýšlím, že se začnu víc snažit vyvolat tyto sny, abych tak mohl utéct do vlastní reality. Napadá mě pořídit si hodinky na ruku, a co nejvíc se na ně dívat, abych se to automaticky naučil ve snu, protože jak známo, ve snu neexistuje čas a hodinky jej nikdy neukážou stejně. Taky bych chtěl překonat ospalost po probuzení, abych byl schopný zapsat si každý sen. Ale vím, že tohle určitě nepřekonám :D. Pokud máte podobné zkušenosti z těchto světů, můžete se o ně v komentářích podělit :).