Odeslalo se to! (22.11.2012)

Zdravím návštěvníky. Poslední 2 měsíce jsem to tady trochu zanedbával, ani ne tak proto, že by nebylo o čem psat, jenom jsem se tomu nějak vyhýbal. Ale dnes jsem se k tomu konečně dostal, takže se pokusím shrnout všechno, co stojí za napsání, samozřejmě hlavně z mých her a tak vůbec kolem PC.

Za zmínku určitě stojí hra Hunger of Darkness vytvořená pro soutěž WGC na GameMaker.cz Tématem bylo znovuzrození. Nejdřív jsem chtěl téma zpracovat s nějakou hlubokou myšlenkou, kde by hráč procházel vlastním životem. Ale nenapadlo mně nic, co by fungovalo, takže jsem na to šel jednoduše a zpracoval jsem spolu s kyllerem a GreenManem akční top down střílečku s vylepšováním postavy, game design použitý snad stokrát předtím, takže nebylo co zkazit :D Hlavním prvkem jsou nemrtví, tentokrát se ale hráč netradičně postaví na druhou stranu konfliktu a jako zomb se musí co nejdéle bránit stále silnějším nepřátelům. Přikládám screen z testu, kdy se GreenMan stal nesmrtelným
Hunger of Darkness

Na hru jsem měl jenom týden, což je dost málo, takže se na některé zajímavé prvky nedostalo, například oživování zabitých nepřátel, kteří by bojovali po boku hráče. Uvidím, třeba se k tomu jednou vrátím v podobně mnohem propracovanějšího druhého dílu, kde budete moct plnit různé úkoly. 

Práce na WT3 pomalu pokračují, většina chyb z testu dvou prostředí je opravena a brzy se snad pustím do třetího prostředí. Dělá se mně na hře dost těžko, pořád je strašně moc věcí, které se musí dokončit nebo opravit, ale snažím se pokračovat a překonat to, protože ikdyž je vydání hodně daleko, nemůžu se dočkat, až hráčům přinesu celý připravený svět a všechny jeho výzvy, ať už to dopadne jakkoliv.

Takže Warped Times 3 na vánoce určitě nevyjde, ale přesto bych chtěl udělat takovou vánoční "minihru" z prostředí světa Warped Times.

Jinak se musím přiznat, že se mně aktuální vzhled a rozvržení tohoto webu už tolik nelíbí a přemýšlím, že ho zkusím předělat. Chtěl bych ho hlavně udělat trochu víc prezentačně, možná něco na způsob Raiperova webu (zdravím, pokud to čteš :D). Ale ať už se rozhodnu pro změnu nebo ne, určitě co nejdřív přejdu na jiný hosting. IC hosting už dlouho testoval moji trpělivost a dnes, když tento článek poslal někam do ztracena (takže jej dnes píšu už podruhé), jsem se rozhodl, že klávesnice a ostatní HW už nebudou dál snášet násilí způsobené tímto hostingem. A pracovat tady při programování nové verze s mysql databází, to by byl asi můj konec.

Tak to je asi všechno, příště asi až na vánoce :D (na 5. pokus odesláno, smaž se v pekle IC hostingu)