Neúspěch projektu (27.05.2012)

Minulý rok jsem měl představu, že můžu udělat web, který, protože v česku nemá konkurenci, budou navštěvovat fanoušci. Jde o web Carmageddon.cz. Spustil jsem jej v září 2011. Úspěch jsem samozřejmě nečekal hned na začátku. Později jsem pro něj zakoupil vlastní doménu.

Mezitím jsem doplnil spoustu obsahu o starších dílech a píšu pravidelně novinky o připravovaném díle Reincarnation.  Bohužel ani teď na ten web skoro nikdo nechodí. Dřív jsem si myslel, že v česku není Carmageddon tak známý, jenomže na ostatních webech, které občas napíší nějakou tu novinku (mnohem méně obsáhlou, většinou jim stačí nahodit obrázek a jednu větu) lidi o Carmageddonu diskutují.
Problém je samozřejmě v návštěvnosti. Ale já už vůbec nevím, kde mám získat návštěvníky. Obsahu mám tolik, co nikdo jiný o Carmageddonu nemá. Pravidelně překládám a píšu novinky. Udělal jsem databázi módů a teď jsem dokončil nový redakční systém, kde jsem pro návštěvníky připravil plno funkcí pro usnadnění pohybu na stránce a diskutování nad články. A když tohle všechno nemá jediný výsledek, člověku to trochu vezme chuť pokračovat a je mu líto toho času a úsilí. Zvlášť když jeden z mála příspěvků, který jsem za tu dobu měl, uměl jen zkritizovat článek. Jak se vůbec velké projekty staly úspěšnými? Vůbec to nechápu. Ale můj sen se zase nějak nechce plnit.

Takže teď přemýšlím, jak budu pokračovat. Přestávám vidět smysl toho webu. Protože bez lidí si můžu stejně tak psat do poznámkového bloku a rozdíl je minimální. Přemýšlel jsem, že se zeptám, jestli by web nešel přidat pod nějaký větší projekt, jako je například herniweb.cz. To se mě ale nechce, protože bych asi už neměl takovou svobodu a můj sen byl vytvořit vlastní úspěšný projekt. Ale každý rok musím platit doménu, a pochybuju, že ji tento rok zaplatím, z výše popsaných důvodů. Takže možná nakonec nezbyde jiná možnost. Život je plný zklamání.