2 Měsíce v PHP (18.04.2012)

Včera (vlastně dnes v noci) jsem konečně dokončil nový redakční systém pro Carmageddon Centrálu. Nad jeho psaním jsem strávil asi 2 měsíce, ikdyž jsem se mu nevěnoval každý den. Celkem dlouhá doba, mně to učení nových jazyků a postupů jde vždycky hrozně pomalu. Ale nakonec se povedlo.

Chtěl jsem udělat administraci přístupnou přímo z webu, abych mohl mít obsah kdykoliv pod kontrolou. Verze StormPHP 1.0, která je tady, má administraci odděleně od webu, což je na správu nepohodlné. Celkem mi to tady teď chybí :DPřihlášení a registraci jsem propojil s phpbb fórem, které bych chtěl později otevřít, jestli budu mít dostatečnou návštěvnost. Jako editor v administraci jsem použil ckeditor, zatím jsem s ním moc spokojený. Oproti TinyMCE je spolehlivý a nedělá chyby při psaní (nevím proč, ale TinyMCE mě při psaní této novinky 6x špatně umístil obrázek a jednou přestal fungovat správně, takže jej rozhodně nedoporučuju).

Provedení je zase o něco lepší než můj minulý RS, který je tady. Pořád ale musím dost pochybovat, že se tvorbou webů budu někdy živit, protože ikdyž moc chci, trvá mě to dlouho a správné postupy se učím strašně pomalu a špatně.


Návštěvnost webu sice není příliš vysoká, mrzí mě, že novinky nikdo nekomentuje a mám za tu dobu jen pár komentářů od českých uživatelů a pár od anglických modařů, kterým na webu zvěřejňuju módy. Ale pořád nějak doufám, že se z toho jednou stane úspěšnější web.
O prázdninách mě čeká prodloužení domény, sice nebudu mít slevu, jakou teď mají noví zákazníci, ale i tak je to slušná cena, škoda jen, že budu muset zase někoho využít k platbě přes účet a peníze poslat přes zlodějskou Českou Poštu.

Teď si chci dát od PHP volno a věnovat se dál hře Warped Times Pres3nt, mezitím jsem měl čas promyslet některé další prvky a části hry, takže uvidím, jak budou při realizaci fungovat. Až budu mít nějaký zajímavý výsledek, určitě se podělím. To je pro dnes asi vše, pokud máte rádi sérii Carmageddon, nezapomeňte navštívit novou verzi webu, nebo napsat názor na web, budu moc rád.