Naše kostičkovaná osada (18.02.2012)

Dnešní novinku jsem se rozhodl věnovat opět Minecraftu, proto se omlouvám těm, koho tato hra nezaujala tolik, jako mě.
Už několik měsíců hrajeme na týmovém serveru novou mapu, u které jsme zatím strávili nejvíc času (ano, konečně vidíte důvod, proč se žádný z mých projektů nehne :D ). Vybudovali jsme za tu dobu menší osadu s domy, obchody, radnicí a metrem. To ale není nic zvláštního, proto o tom psát nechci.

Nedávno, když jsem se z věže mého domu zadíval na zařící noční krajinu plnou osvětlených cest, budov a přestavěného terénu, jsem zatoužil zavzpomínat, jak to tady celé vypadalo před zásahem člověka/hráče a jaké byly naše první kroky, když jsme se v této nedotčené krajině objevili a hledali místo, kde bychom vybudovali svoje domovy a bránili se nebezpečím číhajícím ve tmě.
Naštěstí Minecraft dokáže jak všichni ví vygenerovat na základě seedu stejný svět. A tak se stalo, porovnal jsem krajinu a výsledky byly celkem zajímavé, a tak jsem si řekl proč se o ně nepodělit na mém webu.

Musím se přiznat, že jsem krajinu skoro nepoznal :D Teda alespoň ne tu, kde bydlím já (to je ten vysoký dům s věží a železnou tyčí nahoře). Je to určitě zajímavé, podívat se takto zpět. Škoda, že to takto nejde i mimo Minecraft, podívat se, jak se například vyvíjela jednotlivá města. To mě vždycky hrozně lákalo. Ale už jsem se zase nějak moc rozepsal, přitom jinde než tady nenapíšu skoro nic... Přikládám slibované screeny:

 nový