6x64 (27.12.2011)

logo

6x64 je přepracování původní hry 3x64. Jde o hru kombinující prvky tetrisu, arkanoidu a bejeweled.
Princip hry
Ve hře máte za úkol uspořádat padající kostky tak, aby bylo vedle sebe nebo nad sebou 3 a více stejných barev. Pokud toho dosáhnete, kostky zmizí a vám se připočtou body.

Během hry se zároveň mění gravitace celé herní plochy a tím je těžší kostky správně poskládat. Hra končí při dosažení stropu aktuální barvy.

Bonusy a kombinování
Bonusy prošli od původního dílu zásadní změnou. Získat je můžete automaticky, když spojíte kostky aktivní barvy. Můžete nasbírat až 3 bonusy najednou. Každý bonus můžete použít kdykoliv, ale také můžete počkat na správnou kombinaci bonusů, což vám umožní sestrojit bonus s lepšími vlastnostmi. Celkem hra nabízí 4 základní bonusy, ze kterých lze sestavit dalších 5 vylepšených bonusů.

Hrozby
Během hry se jednou za čas může objevit kostka hrozby. Tato kostka se po dopadu začne odpočítávat po dobu 5ti sekund. Během této doby jde zničit. Pak zmizí a aktivuje jeden ze 2 špatných bonusů, přidání řádku a neviditelnost kostek.
Dalším nevýhodným blokem je ocelová kostka. Běžným způsobem je nezničitelná a dá se zničit pouze za pomoci bonusu. Objevuje se náhodně, ale v delších intervalech.

Online tabulka
Své výsledky si můžete porovnat v online tabulce nejlepších hráčů - 6x64.lightningsoft.cz

screen

 Stáhnout 6x64