2021 - Nové začátky (27.03.2021)
Je sobota ráno, cestuju z Prahy opět domů (za zákazu pohybu mezi okresy) a konečně splácím dluh a sepisuju tuto aktualizaci mého minulém příspěvku. Už skoro 4 měsíce uplynuly poté, co jsme se s velikou radostí rozloučili s rokem 2020, o kterém toho už byla napsáno spousta a celkem dost podrobně jsem se mu věnoval právě minule. Už asi poslední měsíc minulého roku mě bylo jasné, že vše, co se v tom roce stalo, musím nechat být a pokud možno ukončit. V návaznosti na mé předchozí vyprávění o ztraceném životě v Praze jsem dokonce přemýšlel o jiném oddělení v SCS nebo dokonce jiné firmě, kde bych mohl začít znovu. Ale trucky testuju pořád rád a tak jsem v této úvaze nešel moc daleko.

Loni se toho stalo strašně moc a potřebovalo to vše svůj čas. Můžu s velkým vděkem říct, že se mi v tuto chvíli podařilo nechat to skoro vše za sebou a některé věci i moc pěkně uzavřít díky tomu, že klíčoví lidé byli přístupní k výměně pár vět. Odměnou mi bylo konečně nalezení klidu - pocit, který jsem po celý rok vůbec neznal. Že přichází nějaká forma změny a smíření s realitou jsem začal pociťovat už právě před vánoci, kdy jsem využil ušetřených peněz z celého roku (v pandemii se moc utrácet nedá) a obdaroval se poprvé v životě PC sestavou, u které jsem moc nešetřil na komponentech. Ve výsledku přišla na 14 tisíc bez karty, protože moji GTX jsem si pořídil už v první vlně na jaře, což se dnes ukázalo jako velmi prozíravý krok :). Na ceně jsem přidal i kvůli barevnému podsvícení a dobré skříni, takže mě PC těší už na pohled. Akorát jsem si sliboval propojení Asus Aura s 3x64, jenže knihovna pro Unity moc nefunguje.

Nový PC

Z celého období mi zůstává jediná otázka - sice to všechno byla lekce velmi poučná, ale nevím, jestli jsem za ni nezaplatil příliš moc. Jsem sice překvapený, že jsem se z nejhoršího dostal takhle rychle, ale nějaké následky určitě jsou a všímám si jich celkem často. Ale o tom všem život je, že si člověk vezme něco ze všeho, čím si projde a já jsem nakonec za ten rok vděčný. Už nemůžu říct, že nemám zkušenost s mezilidskými vztahy a na spoustu věcí si dávám pozor, už nedávám svou důvěru tak zdarma :) Což se také projevuje na mém přístupu k ostatním. Jestliže jsem před 3 lety přicestoval do Prahy s cílem se všemi se skamarádit, tak dnes kladu mnohem větší důraz na moji samostatnost a nezávislost na lidech. Přesto ještě nějaké vazby na lidi u mě existují, ale už ne tak silné, jako loni a věřím, že se to bude zlepšovat. Protože jakmile člověk hledá štěstí a sílu v jiných lidech, je to špatná cesta - tohle vše najde jen u sebe :) Abych ale nepůsobil jako osvícený mnich, přiznám se, že s touhle cestou pořád bojuju a nedokážu to vůbec aplikovat na romantické vztahy, bez kterých přežívám dost špatně a tady netuším, jestli nad tím někdy vůbec vyhraju.

Nový PC

Co jsem si ale po tomto všem zopakoval a co má jen kladné stránky je přístup k mému minulému chování, kdy si teď často opakuju, že nemá smysl řešit chyby, které se staly, nebo neustále přemýšlet nad již danými rozhodnutími. Má smysl nad nimi přemýšlet jen v moment, kdy je člověk dělá a pak je jen přijmout jako nezvratnou skutečnost. Občas některé věci člověka doběhnou třeba nad sklenicí vína, ale to vůbec nevadí, protože jednou za čas je potřeba dát věcem volnost aby se neschovavaly v mysli příliš dlouho.

Přesto mě kromě jiného mrzí, že s nastalým březnem jsem opět musel přijít o dobrého kamaráda vlivem špatné komunikace na obou stranách, tentokrát mimo firmu. Na druhou stranu jednak jsem vůči tomuto už odolnější a jednak už vím, že rozbité vztahy opravit jdou a já doufám, že až tahle doba bude minulostí, ostatní lidi a nakonec i já budeme více klidnější a přístupnější. Aktuální situací v Česku samozřejmě trpím taky, jen už jsem se víc přeorientoval směrem od lidí a dokážu rozvrhnout čas tak, abych byl více na Moravě v kontaktu (kolegové odpustí) se skutečnými lidmi, kterým můžu věřit. Teď po cestě vlakem mě lákají pěkná místa v Česku a doufám, že v létě se nám vrátí náš “normální” život a bude zase příležitost k nim vyrazit a snad se i občerstvit v tamních restauračních zahrádkách :)

Prioritou pro letošní rok by pro mě měly být naše hry - chtěl bych využít toho, že na ně bude celkově mnohem víc času a co nejdříve dotlačit konečně na mobily 3x64 a rozpracovat nové projekty. Zatím jsou na stole 2 a čas ukáže, který bude ten správný pro příští hru. A když bůh bude hodně přát, tak navzdory vládě, která zdá se dělá vše proti tomu, budu moct letos vidět hráče opět na živo na jedné ze dvou letošních herních akcí. Ale to zůstává spíš jen mým naivním snem a budu rád i za případný nepatrný úspěch mobilních verzí 3x64 :)

Nový PC